כך תכינו משלוח מנות בצורת כדור פורח

אני חושבת שללא ספק ובלי שום מתחרים פורים הוא החג הכי שווה שיש! תחפושות, מסיבות, מלא ממתקים, וכמובן אוזני המן פרג! הבעיה שבגלל שזה חג כזה שווה צריך להיערך אליו מספיק זמן מראש, גם בשביל הכנת התחפושות (או הזמנה מחו"ל) וגם כמובן בשביל משלוחי המנות השווים! טוב.. גם ככה אין הרבה זמן עד פורים וחייבים כבר להתכונן קבלו הדרכה קלילה למשלוח מנות צבעוני ושמח בצורת כדור פורח! 

אז מה צריך?

את חומרי המשלוח קניתי במקסטוק, כך שעלות של 5 משלוחי מנות עלו יחד 35 ש"ח (לא כולל הממתקים- אותם החרשתי מהארון בלי שאלון הבן שלי ישים לב)

שלב ראשון - הכנת הכדור

ניקח שתי צלחות חד פעמיות ועל חלקה הפנימי של אחת מהן נמרח דבק חם, כמו בסימון (כן, כמו שרואים לא יראו את חדי הקרן..):
נניח את הצלחת השניה על הצלחת הראשונה ונהדק היטב את הקצוות כך שיהיו דבוקות לכל היקף הצלחת
 למי שאוהב גימור יפה, נאטום את הצלחת בעזרת מסקינטייפ לכל היקף הצלחות, קצת קשה לראות בתמונה כי המסקינטייפ שקוף אבל חתכתי חתיכות באורך של כ-15 ס"מ והדבקתי על שתי הצלחות יחד - כמו מעין מסגרת. החלק הזה לא חובה אבל בהחלט מומלץ.
בכל צד של הצלחת נדביק בעזרת המסקינטייפ את הקשים, מה שחשוב שיהיו באותו הגובה בדיוק באמצע הצלחת- אם צריך מידדו את הצלחת באמצע וסמנו קו עדין.

קישוט הצלחות

את השלב הזה אני הכי אוהבת, בחרתי מספר ניירות קרפ שיתאימו וגזרתי אותם בצורת זיגזג. תחילה לקחתי בריסטול וציירתי זיגזג סימטרי, איך? מדדתי את רוחב נייר הקרפ ושירטטתי אותו על בריסטול, גזרתי מלבן ברוחב נייר הקרפ ובאורך של כ-6 ס"מ וקיפלתי לשניים,  שירטטתי 2 קווים מקבילים בעובי של 3 ס"מ על המלבן המקופל וגזרתי (אתם יכולים ליצור פס עבה יותר או דק יותר לפי טעמכם, רק קחו בחשבון שהנייר יודבק בחפיפה אחד לשני אז לא לעשות דק מידי). את התוצר סימנתי על כל דפי הקרפ וגזרתי, חלק מהניירות נגמרו לי באמצע אז מומלץ להכין מראש כמה פסים גזורים מכל צבע.
ועכשיו למלאכת ההדבקה, במהלך נסיונותי בהכנת משלוחי המנות השתמשתי להדבקת נייר הקרפ פעם בדבק חם ופעם בדבק סטיק, שניהם היו נוחים וקלים לעבודה. בחלק מהמקומות שבהם הדבקתי עם דבק הסטיק הקרפ קצת הלבין אז ממליצה לבדוק קודם לפני העבודה איתו, מה שכן אני לא ממליצה לעבוד עם דבק נוזלי כי הוא ירטיב את הקרפ ויהרוס אותו.
נתחיל בהדבקת הצבע הבהיר ביותר מלמטה, נפתח את סרט הקרפ כך שנקבל זיגזג מדויק ונדביק משני צדדי הצלחות כך שיהיו מקבילים אחד לשני- אל תדאגו משאריות הקרפ בצדדים-תכף נטפל גם בהם.
בערך באמצע הצלחת כשיש לנו כבר כמה צבעים על הצלחת נגזור באלכסון (ובעדינות!) את שלושת/ארבעת הפסים הראשונים* כך שיצרו את צורת הבלון של הכדור פורח. 
*תלוי בעובי הפסים-נעצור את המספריים כס"מ לפני שנגיע לחיבור שבין הקשים לצלחת.
בשלב הזה נתחיל לחבר בין קצוות הקרפ כך שנדביק קצה אחד לצלחת
ואת הקצה שהגיע מצידה השני של הצלחת נדביק על הקצה הראשון בעדינות
נחזור על הפעולה עד שנגיע לקצה העליון של הצלחות, וגם כאן נגזור את שאריות הקרפ מסביב לצלחות

שלב 2 - חיבור כל החלקים

למי שדאג שמשלוח המנות הזה מסובך אל דאגה כמעט סיימנו, נשאר לנו לחבר את שני השיפודים לדלי. נדביק כל שיפוד (בעזרת המסקינטייפ) בשני צידי הדלי בחלקו הפנימי - הם צריכים להיות אחד מול השני. 
אחרי שהדבקנו את שני השיפודים- נמדוד את אורך הקשים שהודבקו ל"בלון"- כלומר מהחיבור שלהם לצלחות ועד קצותם, אצלי יצא 15 ס"מ, כעת נמדוד את השיפודים מהקצה העליון של הדלי ועד קצותם ונקצוץ קצוות מיותרים - בכדור הפורח שלי מדדתי 15 ס"מ מקצה הדלי וקצצתי עם קאטר (אפשר גם עם מספריים חזקים).
אחרי שהשיפודים חוברו היטב לדלי "נלביש" את הקשים  המחוברים ל"בלון" על השיפודים ונוריד אותם עד קצות הדלי כך שיכסו את השיפודים לגמרי, אם אחרי ההלבשה גיליתם שאורך השיפוד גבוה מידי פשוט הוציאו את הקשים, קצצו את האורך הרצוי והחזירו חזרה. אם הקשים לא מתלבשים בדיוק על השיפודים, כנראה שהשיפודים לא נמצאים בדיוק אחד מול השני - לא נורא, הורידו את המסקנטייפ בעדינות מאחד השיפודים וסדרו את מיקומו.
עכשיו נותר לנו לקשט את הכדור הפורח בדיגלונים צבעוניים, נקפל בריסטול לעובי של 4 ס"מ, נסמן עליו משולשים (בסיס המשולש בחלק הסגור של הקיפול כן?) כך שיווצרו לנו מעויינים מקופלים לשניים.
נגזור חתיכת חוט (שתספיק מצד אחד של הצלחת לצד השני) עליה נדביק את הדגלונים במרווח של ס"מ בין כל דגלון. מרחתי דבק על חלקו הפנימי של המעויין וקיפלתי לשניים כך שהחוט בול באמצע.
נדביק את הדגלונים ל"בלון", אני הדבקתי בעזרת דבק חם.

סיימנו! 

הגיע הזמן למלא בממתקים ולשמח את מי שאוהבים! 
שתפו אותי במשלוחי המנות שהכנתם :) חג שמח!!
x

#{title}

#{text}

#{price}