קאפקייקס משגעים ולא משמינים

הדרכה להכנת קאפקייקס מבד

image alt
לפני כמה שבועות נרשמתי למשחק "הגמד והענק" בישוב שלי, מסתבר שגם בגיל 35 עדין יש ניצוץ של התרגשות להכין הפתעה כל שבוע ולקבל בחזרה מתנה מדהימה לא פחות. כל שבוע קיבלנו נושא שלפיו נכין את המתנה, הנושא הכללי היה צבעים.  אני קיבלתי ענקית בשם עדי, לפי הטופס שהיא מילאה לפני המשחק, מדובר באישה יצירתית עם רזומה של מאות שעות יצירה ותחביבים שחופפים עם התחביבים שלי כמעט ב100%,  בינגו!  כל שבוע הכנתי לה מתנה חדשה בהתרגשות  ובסוף כל שבוע התגנבתי לדלת ביתה, הנחתי את המתנה וברחתי..

בעודי מכינה לעדי הענקית שלי מתנות מידי שבוע כבר החלטתי שאנחנו חברות, קריפי אני יודעת, אבל כשנפגשנו זה היה די ברור, מצאה מין את מינה ;) מפה לשם החלטנו להיפגש לבוקר יצירה אצלי בבית והצעתי לה שאלמד אותה איך להכין את הקאפקייקס בד שלי. אז נפגשנו, וגזרנו והדבקנו, ואכלנו, וחפרנו וצילמנו, ויצא לעולם הפוסט הראשון בבלוג שלי!

הקאפקייקס האלה נולדו עוד כשענבליתא היתה בהתחלה, והם הגיעו במובייל חמוד של כמה יחידות שקישט חדרי תינוקות, המוצר נגנז אחרי כמה חודשים אבל לא סיים את יעודו, עכשיו הם יוכלו לככב אצליכם בבית באינספור וריאציות צבעוניות ומרגשות, אז בואו נתחיל!


 

אז מה צריך?

נצטרך:
כוסות חד פעמיות מקרטון
בדים משגעים, אם יש לכם שאריות מפה ומשם זה לגמריי יתאים (ממליצה לגהץ אותם קודם)
מילוי אקרילן/הוליפיל (ניתן למצוא בחנויות בדים ויצירה)
דבק חם
מספריים
הדפיסו את הדף זה וגזרו את השבלונות
חרוזים צבעוניים
חוטי ריקמה

אני השתמשתי בכוסות שתיה חמה קטנות בגובה 8.8 ס"מ, קוטר תחתית הכוס 5.2 ס"מ. השבלונות שצירפתי כאן מתאימות לגודל הזה, אם הכוסות שלכם גדולות או קטנות יותר, גזרו כוס אחת והכינו ממנה שבלונה לפי השלבים הבאים:
1. סמנו קו ישר בכל היקף הכוס 4 ס"מ מהתחתית, גזרו את הכוס לפי הקו שסימנתם.
2. גזרו את הקו המחבר את הכוס לאורכה
3. גזרו את התחתית
4. עכשיו יש שבלונה ראשונית, השבלונה אמורה להיראות כמו הצורה של הגביע בקובץ, ציירו את השבלונה על דף נקי והוסיפו ס"מ מסביב לדוגמא שציירתם. עכשיו אפשר להתחיל! 
image alt

שלב ראשון, הכנת חלקי הקאפקייקס

בשלב הראשון נעתיק את השבלונות לבדים שלנו, נצטרך עיגול לתחתית הכוס, פס לעיטוף הגביע (גביע קאפקייקס ב'), עיגול גדול לקצפת ועוד עיגול לדובדבן. סה"כ 4 חלקים. נגזור את ארבעת חלקי הקאפקייקס שציירנו על הבדים. אם כוס הקרטון מקושקשת כמו הכוס שאנחנו השתמשנו בה, נגזור פס נייר (גביע קאפקייקס א') מנייר מדפסת רגיל (בשביל שלא יראו את הכיתוב מתחת לבד)


 
image alt
image alt
image alt

שלב שני, הכנת הגביע

נגזור את כוס הקרטון 4 ס"מ מהתחתית.
image alt
image alt
image alt
נעטוף את הגביע בבד, נדביק אותו עם דבק חם. מתחילים בנייר המדפסת, ומעליו הבד. שימו לב שגודל הפס העוטף את הגביע גדול מעט מגודל הכוס וזאת בשביל שיהיה אפשר להדביק את השוליים בקצוות הכוס, הנייר לעומת זאת בגודל הכוס בדיוק.
image alt
image alt
נעטוף את הבד
image alt
כאן יצרתי מכפלת לקצה הבד, הדבקתי עם מעט דבק חם את קצה הבד.
image alt
את קצה הבד הימני הדבקתי על הקצה השני של הבד
image alt
בחלקה הפנימי של הכוס נשים דבק חם לאורך כל הכוס ונדביק פנימה את הבד.
image alt
נדביק גם את הבד בחלק התחתון של הכוס
image alt
בסוף נדביק את העיגול של תחתית הכוס.
image alt

שלב שלישי, הכנת ה"קצפת"

נעבור ל'קצפת', ניקח את העיגול הגדול מבין השניים ונתפור תפר רגיל לאורך כל העיגול כס"מ מהקצה.
image alt
כשסיימנו להקיף את העיגול עם התפר נמשוך בעדינות את החוט וניצור קערה קטנה.
image alt
נמלא את ה'קערה' במילוי (אקרילן או הוליפיל)
image alt
נדחוס את המילוי בנדיבות, הקערה צריכה להיות מלאה ודחוסה היטב. נמתח את החוט בעדינות עד שה'קערה' שיצרנו מהבד תיהיה כמעט סגורה, בעזרת החוט והמחט נתפור את קצוות ה'קערה' כך שהחוט יתפוס את הבד מכל הכיוונים. 
image alt
לבסוף נמתח את החוט כך שה'קערה' תיהיה סגורה לחלוטין.  נקשור את החוט ונאבטח אותו. 
image alt
את אותה הפעולה נעשה גם בעיגול הבד הקטן, נתפור סביב העיגול, נמלא את הבד במילוי, נמתח את החוט ונסגור.
image alt

שלב רביעי, הרכבת הקאפקייק 

נעבור לתפירת הסוכריות :) בעיקרון אפשר להדביק אותן בעזרת דבק חם או דבק בדים, אבל בשביל גימור יפה יותר ומעודן אני מעדיפה לתפור אותן.. בחירת הסוכריות היא כמובן עליכן, אפשר לבחור צבע אחד או ללכת על כמה צבעים, אפשר לחפש חרוזים דקים וארוכים שממש דומים לסוכריות ולהשתמש בהם, כל מה שתבחרו יצא מקסים.
image alt
image alt
image alt
נשאר לנו רק להדביק את כל החלקים יחד- כוס, קצפת ודובדבן.  ניקח את הכוס שעטפנו בהתחלה, נשים דבק חם לכל היקף הכוס מבפנים
image alt
את הקצפת והסוכריות נכניס פנימה בעדינות, ניתן לשלוט בגודל הקצפת, אם נדחוף אותה עמוק בכוס היא תיהיה נמוכה יותר ואם נדחוף מעט ממנה הקצפת תיהיה גבוהה יותר. מה שחשוב שהקצפת תיהיה יציבה, אם היא מעט מתנדנדת היא לא הוכנסה נכון.
image alt
נעבור לדודבדן שבקצפת! וגם אותו נדביק עם דבק חם.
image alt
נחזיק כדקה-שתיים את הדובדבן ונחכה שהדבק יתייבש, לא לוותר על ההמתנה, אחרת הדבק ישאיר סימני מתיחה מבאסים (מניסיון של אנשים שאין להם יכולת איפוק :))
image alt
וזהו! סיימנו, זה הזמן להוציא מצלמות ולצלם, לשלוח לכל החברות בהתרגשות ולגלות שאף אחת לא רואה את התמונה ושכולן עסוקות.. אחרי שעתיים פתאום לקבל מלא הודעות של מהממממםםםםםם. שתפו גם אותי אני בטוח אתלהב :)
image alt
image alt
image alt
x

#{title}

#{text}

#{price}